کنترل نسخ و رفع همپوشانی بیمه‌ای از ثمرات اجرای دفترچه‌های الکترونیک/ زیرساخت های اجرای طرح فراهم شود

کنترل نسخ و رفع همپوشانی بیمه‌ای از ثمرات اجرای دفترچه‌های الکترونیک/ زیرساخت های اجرای طرح فراهم شود

 

دکتر نیکفر مطرح کرد:

کنترل نسخ و رفع همپوشانی بیمه‌ای از ثمرات اجرای دفترچه‌های الکترونیک/ زیرساخت های اجرای طرح فراهم شود

سرویس اجتماعی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه زیرساخت ها برای الکترونیکی کردن دفترچه های درمان فراهم نیست، رفع همپوشانی بیمه ای و صرفه جویی در منابع حوزه سلامت را از مزایای طرح دانست.

دکتر نیکفر در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر اینکه اجرای طرح الکترونیکی کردن دفترچه های درمان بدون فراهم نمودن زیرساخت ها مشکلات زیادی را برای مردم و مراکز درمانی به وجود خواهد آورد، گفت: زیرساخت ها برای تحقق این امر در اکثر مناطق کشور فراهم نیست و نباید در این رابطه عجولانه عمل کرد.

همپوشانی بیمه‌ای از چالش ها و معضلات حوزه سلامت

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس شورای اسلامی، همپوشانی بیمه‌ای را از چالش ها و معضلات حوزه سلامت دانست و افزود: صرفه جویی در مصرف کاغذ و صیانت از جنگل، کنترل نسخ، صرفه جویی در منابع حوزه سلامت، آگاهی کامل پزشک از سوابق بیمار، رعایت موازین علمی و از همه مهمتر رفع همپوشانی بیمه ای از مهمترین مزایای طرح الکترونیک کردن دفترچه های درمان است.

میلیون ها نفر در کشور به طور همزمان از چندین دفترچه استفاده می کنند

وی با انتقاد از اینکه میلیون‌ها نفر در کشور به طور همزمان از چندین دفترچه استفاده می‌کنند، تصریح کرد: با رفع همپوشانی بیمه‌ای و الکترونیکی کردن دفترچه‌های درمان خدمات‌رسانی به بیمه شدگان افزایش می‌یابد؛ البته در شرایط فعلی اجرای این طرح امکانپذیر نیست و نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌ها است.

لزوم تشکیل کارگروهی برای بررسی موضوع همپوشانی بیمه ای

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس دهم، با تاکید بر لزوم تشکیل کارگروهی برای بررسی موضوع همپوشانی بیمه ای، ادامه داد: این کارگروه باید دو بیمه ای ها را شناسایی و همچنین تمهیدات مناسبی را برای جلوگیری از همپوشانی بیمه ای اتخاذ کند تا افراد  نتوانند به طور همزمان از خدمات چند شرکت بیمه گر استفاده کنند.

تشکیل دولت الکترونیک در جلوگیری از تخلفات حوزه سلامت موثر است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تشکیل دولت الکترونیک را در جلوگیری از تخلفات حوزه سلامت موثر دانست و با تاکید بر لزوم رفع همپوشانی بیمه ای، گفت: توجه به دولت الکترونیک در بهبود وضعیت حوزه سلامت و همچنین صرفه جویی در منابع حوزه سلامت تاثیرزیادی داشته و از سویی زیرسایه ضعف نظارت دستگاه های ذی ربط چندین شماره بیمه به طور همزمان برای یک نفر صادر نمی شود./

یک پاسخ بنویسید