بودجه سال آینده سازمان میراث فرهنگی چشم‌گیر نیست

بودجه سال آینده سازمان میراث فرهنگی چشم‌گیر نیست

دکتر ذبیح نیکفر در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت مطرح نمود:

بودجه سال آینده سازمان میراث فرهنگی چشم‌گیر نیست

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی ‌وگردشگری مجلس اعتقاد دارد افزایش حدود ۱۲ درصدی بودجه سازمان میراث فرهنگی وگردشگری با توجه به میزان تورم فعلی در کشور، رقم چشم‌گیری محسوب نمی‌شود.

ذبیح نیکفر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اعداد و ارقام پیش بینی شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان متولی صنعت اصلی گردشگری کشورمان، گفت: بر اساس لایحه بودجه ۹۶، رقمی نزدیک به ۷۸۱ میلیارد و ۲۶۶ میلیون تومان برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پیشنهاد شده که حدود ۱۲ درصد رشد داشته است.

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عرصه گردشگری به عنوان سومین صنعت پردرآمد و جذاب در دنیا محسوب شده و باید توجه جدی به این حوزه در ایران شود، اظهار کرد: متاسفانه در سال گذشته عنوان شد که بودجه این سازمان افزایش یافته ولی رقم پیش‌بینی شده به صورت 100 درصد تخصیص نیافت و محقق نشد.

وی ضمن تاکید بر اینکه افزایش حدود 12 درصدی با توجه به میزان تورم در اقتصاد، رقم چشم‌گیری محسوب نمی‌شود، ادامه داد: با توجه به افزایش اندک اعتبارات، در این میان تخصیص کامل این بودجه و دچار نشدن به سرنوشت سال گذشته اعتبارات در نظر گرفته شده برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اهمیت می‌یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه تخصیص مناسب بودجه‌ای برای سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درنظر گرفته نشده است و این مهم در حالیست که باید نگاه ویژه ای به صنعت گردشگری داشت، تصریح کرد: حتما اعضای فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس تلاش خواهند کرد بودجه پیش بینی شده در جلسات تصویب اعتبارات افزایش یابد.

سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی، گردشگری، صنایع دستی و مناطق آزاد مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در افق 1404 جذب 20 میلیون گردشگر درنظر گرفته شده، خاطرنشان کرد: عدم تخصیص اعتبار مناسب برای توسعه زیرساخت‌ها و برنامه‌ریزی مناسب، حتما این صنعت را دچار مشکل خواهد کرد./

یک پاسخ بنویسید