پروژه «میدان گیل لاهیجان» فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

پروژه «میدان گیل لاهیجان» فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

«مصاحبه دکتر نیکفر با خبرگزاری تسنیم»

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس شورای اسلامی:

پروژه «میدان گیل لاهیجان» فقط ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس شورای اسلامی گفت پروژه میدان گیل لاهیجان در حدود ۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتباری به آن اختصاص داده نشده است.

دکتر ذبیح نیکفر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در لاهیجان با بیان اینکه سالن ورزشی تختی لاهیجان با 2 میلیارد تومان اعتبار توسط پیمانکار مربوطه در حال ساخت است اظهار داشت: یکی از معضلات گیلان این است که می‌خواهیم بگوئیم مشکلی نداریم و کمبودهای خود را به سطح ملی ارجاع ندهیم.

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه میدان گیل لاهیجان در حد 5 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و اعتباری هم به آن اختصاص داده نشده است گفت: حتی 1000 تومان اعتبار برای این پروژه دریافت نشده است.

دکتر نیکفر با بیان اینکه در شرایط فعلی که دولت سرمایه لازم و کافی ندارد لازمه چنین پروژه‌هایی ورود سرمایه‌گذار بخش خصوصی است افزود: بعضی از پیمانکاران، هم سرمایه‌گذار هستند و هم پیمانکار و آمادگی دارند که پروژه‌ها را با سرمایه خود به اتمام برسانند.

وی گفت: دستوری از وزیر راه و شهرسازی مبنی بر بررسی ارزش ریالی پروژه، پیشرفت فیزیکی و برآورد اعتباری که باید هزینه شود صادر شده است و حتی دکتر نوبخت نیز معتقد بود که اگر پیمانکار آمادگی ندارد پروژه از وی گرفته شود و در اختیار پیمانکار جدید قرار گیرد که سرمایه‌گذار هم باشد.

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه در مجلس با اشاره به پیگیری‌های صورت گرفته درباره رانش زمین سوستان و پیشروی آب دریا در روستاهای ساحلی لاهیجان گفت: نگرانی‌های مردم هنوز برطرف نشده اما اقداماتی صورت گرفته و مقدمه برطرف کردن این نگرانی فراهم آمده است.

دکتر نیکفر با بیان اینکه از همان ابتدای ورود به مجلس شورای اسلامی پیگیر مسائل و مشکلات حوزه چای و کشاورزان بودم افزود: از رئیس مجلس دعوت شده تا در فصل بهره‌برداری چای در لاهیجان حضور پیدا کند و از نزدیک شاهد کار و فعالیت کشاورزان و کارخانه‌داران باشد.

نماینده مردم شریف لاهیجان، سیاهکل، رودبنه، دیلمان و پیرکوه با بیان اینکه در حوزه سرمایه‌گذاری باید مسیر را به سمتی هدایت کنیم که بخش خصوصی مشکلات را برطرف کند تصریح کرد: البته دولت نیز باید به دور از حاشیه‌ها وظایف نظارتی و اعمال حاکمیت را در این بخش لحاظ کند.

وی با بیان اینکه رسانه‌ها بهترین وسیله برای بیان سخنان و انتقادات است تا بتوانیم در جهت اصلاح امور گام برداریم گفت: ولی اگر بنا بر مچ‌گیری باشد جامعه پیشرفت نخواهد کرد و هر روز سرگرم جواب دادن به یکدیگر خواهیم شد و وقت مردم نیز گرفته خواهد شد.

دکتر نیکفر با بیان اینکه تمام انتقاد این روزهای فضای مجازی لاهیجان و تمام مشکلات شهر لاهیجان در قیر خلاصه شده است افزود: امیدواریم مسئولیتی که به بنده سپرده شده را به نحو احسن انجام دهم لذا از مردم می‌خواهم کاستی‌ها را از طریق ابزارهای اطلاع‌رسانی به من اطلاع دهند./

یک پاسخ بنویسید